STÁNKY - NESTÁNKYCUBE DANCE STAGETANČÍRNA U KONZERVATOŘEVÝSTAVYOBČERSTVOVNY

STÁNKY-NESTÁNKYF

 

1 - Animánie / Otevřená animační dílna SCI-FI na plovárně, kde si pod vedením zkušených animátorů můžete zkusit, jak se dělá animace. Proleťte se vesmírem! Objevujte vzdálené planety! Poznávejte mimozemské civilizace!

Připadá vám, že tu něco silně zavání žánrem science fiction (sci-fi)? To je ale úplně v pořádku! Pro svůj letošní ročník si totiž plzeňská Animánie zvolila jako hlavní téma právě sci-fi, a proto se v tomto duchu ponese i animační dílna a další aktivity v našem stanu na Dni Meliny Mercouri. Naše vesmírné plavidlo, kde si sami budete moci vytvořit a k životu probudit svého mimozemšťana, jistě nepřehlédnete. Takže na viděnou na jiných planetách!

Součástí je také dílna výroby originálních placek.

www.animanie.cz2 - Autobus 2015 ve spolupráci s divadlem v Boudě

www.plzen2015.net
www.vboude.com

Kulturní Autobus 2015 je autorský projekt Kateřiny Melenové a výtvarníků Petra Nikla a Ondřeje Smeykala. Autobus 2015 od loňského roku jezdí jako pojízdné kulturní a informační centrum projektu Plzeň EHMK 2015 po plzeňském regionu. Na Dni Meliny Mercouri poskytne zázemí plzeňským lotkářům a nabídne I ukázku vlastního programu.

14.00 – 14.30 Kašpárkovo varieté / divadlo v Boudě - Veselé pásmo loutkových výstupů pro děti, moderované dvojicí šašků - popletů nebo Kašpárkem. V loutkovém Varieté se představí několik tradičních estrádních postav – marionet.

14.50 – 15.10 Pepa Fojta – pouliční improvizace se zpěvem a kytarou

15.20 – 15.50 Kratochvilný Automat – divadelní automat, který splní vsechna vaše tajná přání

16.00 -16.30 Don Šajn / divadlo v Boudě - Tento klasický loutkářský kus vznikl v roce 1988 a dnes je možné jej zařadit mezi skutečné evergreeny divadla V Boudě. Jedná se o opravdovou tragédii s odvážnými milostnými scénami určenou pouze silným povahám,  proto je určena především mládeži a dospělým. Nemusíte mít nicméně strach, nezpůsobí újmu ani menším dětem, které ji zhlédnou společně se svými rodiči.Inscenace parafrázuje známý příběh o Donu Juanovi, velkém milovníku žen.

16.50 – 17.10 Pepa Fojta – pouliční improvizace se zpěvem a kytarou

17.20 – 17.50 Automat – divadelní automat, který splní vsechna vaše tajná přání

20.15 – 21:00 Viktorka na Řípu - autorské představení hry
 O pouti na Říp, kterou k poctě svatého Jiří vykonali hráči Viktorie Plzeň pod vedením moudrého trenéra Vrby, o utužování týmového ducha, o životě v pravdě dle Jana Karafiáta, o lajnovačce na sokolském hřišti, o lesních tajemstvích a strašidelných hřbitovech zvířat, o síle mateřského citu a smyslných křivkách Pavla Horvátha, o tom, co je mezi námi nehmnotného a co nás včechny spojuje. O kopané.
Námět: Marie Jansová, Režie: Radek Beran, Text: Šimon Olivětín

3 - Bytové studio POINTshop.cz / Interiérové poradenství a architektonické konzultace s designérem a architektem.

www.bytovestudio.pointshop.cz

Bytové studio POINTshop.cz vám umí představit sen! Nevíte si rady? Poskytneme Vám konzultace s architektem a designové poradenství zdarma. Pro snadnéjší řešení určité bytové otázky uvítáme jakékoliv podklady tj. fotografie, půdorysy, náčrtky.

4 - Cultura Afrika, o.s.

www.culturaafrica.org

Uvedeme tvůrčí dílny - děti si budou moci vyrobit vlastní šperky.
Nabídneme ochutnávku afrického jídla.
Vystavíme fotografie ze Siera Leone.
5 - Diakonie ČCE - středisko Západní Čechy / „Slušnej bazar!“ - místo, kde darující bude zároveň obdarovaným, místo kde děti pomáhají dětem.

www.diakoniezapad.cz

Propagace a realizace projektu „Slušnej bazar!“, který je podpořen Nadací Via a ČSOB. Děti a mládež, zaštítěné nízkoprahovým Klubem Atom pro děti a mládež a Diakonií Západ, nabídnou ve svém stánku dárkové bazarové zboží získané od svých kamarádů, rodičů a známých, výměnou za finanční dar dětskému domovu Domino v Plzni. Akce bude doplněna o amatérskou módní přehlídku věcí, které budou na bazaru k mání, do které se zapojí sami aktéři projektu. K dispozici bude Kniha dárců, drobné občerstvení a informace o projektu.

 

6 – Jana Smetanová – Větná dílna

Přijďte si s dětmi vyrobot vlastní větrník, který vám ozdobí okno nabo zahradu.

7 - DOMUS – centrum pro rodinu, o.s. / Vzkazy v láhvi - Přijďte si popovídat se zlatou rybkou, vylovit si přání a zároveň druhému něco hezkého popřát.

www.domus-cpr.cz

DOMUS – centrum pro rodinu, o. s. sdružuje odborné pracovníky, kteří se zabývají pomocí ohroženému dítěti prostřednictvím různých forem práce s rodinou biologickou i náhradní.Poskytujeme pomoc dítěti v rodinách, kde je dítě ohroženo existencí rizik anebo mírou zanedbávání péče. Příjemcem pomoci je nejen dítě, ale i jeho celá rodina.Poskytujeme sociálně aktivizační služby pro rodinu s dětmi podle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách. Podílíme se na sociálně právní ochraně dětí podle zákona 359/1999 Sb., o sociálně právní ochraně dětí.

8 - Klub strážných andělů EHMK / Infostánek, focení v siluetě plzeňského anděla, soutěžní kvízy, prostor pro vstup do klubu a setkání s ostatními členy.

www.plzen2015.net

Prezentace Klubu strážných andělů jako platformy pro zapojení dobrovolníků do projektu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury. Nabídneme infostánek, focení v siluetě plzeňského anděla, soutěžní kvízy a podobné aktivity.

9 - ENVIC, o.s. / První galerie a vertikální zahrádka, do které se nechodí, ale pluje!

Zrušeno kvůli špatnému stavu náplavky

www.envic.cz

Den Meliny Mercouri přinese ochutnávku, jak může v roce 2015 vypadat nábřeží v centru Plzně – místo relaxace zábavy a umění. Mohutné kamenné zdi nábřeží se promění ve venkovní galerii a vertikální zahrádku. Schody z nábřeží povedou na náplavku, kde bude „suchozemská“ část galerie a zavěšené zahrádky. Zelená tráva na náplavce bude zvát k relaxaci nebo pikniku na dece nebo lehátku. „Vodní“ část galerie bude pro návštěvníky přístupná z loděk, které budou kotvit na náplavce. Vertikální zahrádky budou vznikat společným dílem návštěvníků.

 

10 - Fotoklub Plzeň, o.s. / Výstava fotografií členů fotoklubu a fotografování návštěvníků v improvizovaném studiu.

www.fotoklubplzen.cz

11 - Integrovaná střední škola živnostenská

www.issz.cz

 1. 1) Módní show mladých návrhářek z ISŠŽ Plzeň. Na pódiu před Konzervatoří Plzeň představí studentky od 15.30 nejlepśí modely, které vznikly uplynulém roce.
 2. 2) Přijďte se nechat zdarma ostříhat a zkrášlit! Stánek studentek nabízející kadeřnické a kosmetické služby přímo na ulici.

12 – Divadelní Dada střelnice pod vedením trpělivého lektora

Střelnice vznikla jako součást divadelní expozice pro českou sekci mezinárodní výstavy Pražské Quadrienále 2011.Plechový objekt s černým sametem po stranách se může divákovi jevit jako kříženec pouťové věštírny s mobilním orlojem. Je místem, před nímž dochází k interakci mezi obecenstvem a performerkami, které loví mezi přihlížejícími střelce bez rozdílu věku.

 

13 - Sítotisková dílna studia Kredenc

www.kredenc.org

Na letošním ročníku DMM můžete navštívit náš sítotiskový stánek, kde budete moct tisknout a tisknout a tisknout....
Studio Kredenc nabídne tradičně široký výběr sítotiskových motivů k potisku na textil, a Vy si budete moct sami vyzkoušet tuto zábavnou techniku a vylepšit si svoje tričko obrázky z naší nové série motivů! A to celé zdarma :) Na místě budeme mít i nepotištěná trika k zakoupení.

Na místě budeme mít i nepotištěná trika k zakoupení.

 

14 – Loutky bez hranic / Otevřená výtvarná dílna výroby loutek a talismanů.Každou celou hodinu možnost zahrát si s vytvořenými loutkami divadlo o řece Radbuze a pohádkových bytostech, které žijí kolem ní.

www.lbh.cz

 

15 - Lazariánský servis / Povídání o životě jednotlivých generací na Plzeňsku, představení umělecké tvorby průřezem jednotlivých generací.

LAZARIÁNSKÝ SERVIS má ve své náplni charitativní činnost, zejména pak pro Hospic sv. Lazara v Plzni. Tento hospic slaví v letošním roce patnácté výročí od svého založení. Je to tedy doba k určitému zamyšlení nad vykonanou prací ale zejména její představené veřejnosti.

16 - Lions Club Plzeň Bohemia / Kavárna dámského lionského klubu LC Plzeň Bohemia s výbornými zákusky

www.lci-d122.org

Lions Club Plzeň Bohemia je dámský klub, který pomáhá především zrakově postiženým, ale i jinak handicapovaným - skupinám i jednotlivcům. Naplňuje humanitární myšlenky celosvětového lionského hnutí - nezištně podporovat spoluobčany, kteří potřebují pomoci.Klub pořádá společenské akce pro plzeňskou veřejnost.
Mezi stěžejní akce patří říjnové koncerty s Plzeňskou filharmonií při příležitosti Světového dne zraku, jarní koncerty Vlídný tmavomodrý svět ve spolupráci se Západočeskou galerií a červnové garden party. Z historie patnáctileté klubové činnosti je zřejmé, že v každé době dámy podporovaly děti, a to zejména děti se zrakovým postižením. Pomoc poskytly rovněž Oční klinice FN Plzeň, Knihovně pro nevidomě, Středisku rané péče, Pomocným tlapkám autistické třídě FN Plzeň. Klub komunikuje podporuje mezinárodní výměnu mládeže, pomáhá při přírodních katastrofách.

V tomto roce má klub dva stěžejní PROJEKTY POMOCI.

 • Lví očko měří zdarma kamerou Plusoptix zrak dětem v mateřských školách, neboť oko se vyvíjí do 7 let. Díky tomu lékaři odstraní až 95 % zjištěných vad. Kameru jsme zakoupili s finanční podporou Plzeňského kraje. Ročně je měřen zrak cca u 3000 dětí.Měření je bezpečné, rychlé - trvá 1 sekundu a jsou měřeny obě oči současně.
 • Všestranná pomoc škole pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni
 

17 – Pavel Trnka / Otevřený kurz figurální kresby , malby, ilustrace a komiksu, prezentace nového komiksového časopisu Caves.

 • Výuka kresby podle živého modelu, ukázka komiksového způsobu vyprávění.
 • Vysvětlení perspektivy, prostoru, modelace. Úvod do figurálního kreslení.
 • Pomocí geometrické konstrukce se zájemci pokusí nakreslit portrét, polofiguru.
 • Reálnější podobu vystihnou různými způsoby šrafury, modelace.
 • Možnost kresby komiksu dle daného tématu ( velkoformátový komiks).

18 – Peramost / Pouliční galerie křídových automatických kreseb, nekonečná pstelková kresba na téma Místo, kde bych chtěl žít.

www.peramost.cz

19 – Mateřské centrum Plzeňské panenky / Duševní ozdravovna Plzeňských panenek

www.plzenskepanenky.cz

Naše nabídka vychází z odstavce, který nás zaujal v knize Time management jako duchovní úkol: „Vedle pevného denního rytmu pomohou v průběhu dne k duševnímu zotavení také prosté úkony… Proč je stále ještě v oblibě ruční pletení? Prostá opakovaná činnost působí blahodárně na naši psychiku. Dostáváme se do transu, do změněného stavu vědomí, v němž dochází k uzdravení.“ Zveme tedy do naší ozdravovny, kde budeme společně plést, povídat si, popíjet kávu a užívat si všeho, co nám daný okamžik nabízí. Přijďte se zastavit a osvěžit svoji duši. Těšíme se na vás.

20 – Ponton, o.s.

www.ponton.cz

Půjde o atraktivní představení hlavních projektů občanského sdružení Ponton. Program včasné péče Klubíčko bude mít připraveny aktivity pro nejmenší návštěvníky – plnění jednoduchých úkolů, malování apod. za drobné odměny. Klub Pixla a Terénní program COM.PASS představí svoji nabídku volnočasových aktivit. Pro návštěvníky bude k dispozici stolní fotbálek, flowersticky, diabola a další drobné volnočasové aktivity. Využít budou moci také „kombo“ s mikrofonem. Předpokládáme aktivní zapojení našich uživatelů, kteří předvedou beatbox. Další možností bude vyplnění interaktivního testu o rizikovém chování mládeže, ten bude ve dvou verzích – pro mladší děti a mládež a dospělé.

Pracovníci budou aktivně informovat o projektech občanského sdružení, připraveny budou také propagační materiály organizace.

21 - Rubikon - Klub chytrého hraní, PlayWisely, Centrum výtvarných kurzů / PlayWisely®–moudré hraní pro děti od 4 měsíců do 6 let.

www.klubrubikon.cz

Co děláme: Jako jediné centrum v Plzeňském kraji provozujeme lekce PlayWisely®, což je ucelený vzdělávací program pro miminka od 4 měsíců po děti do 6 let, vytvořený na základě dlouholetých vědeckých výzkumů zabývajících se celostním vývojem dítěte v raném období života.

Proč to děláme: Věděli jste, že dětský mozek je geneticky „naprogramován“ pouze z 50% a druhých 50% se po narození teprve utváří? Cílem tohoto programu je „aktivovat a naladit“ všechny mozkové buňky pro jejich optimální činnost a vytvořit pevná neuronová spojení, která se stávají základem mozkové a pohybové obratnosti dítěte. Dobré výsledky mají i děti se speciálními potřebami (ADHD, ADD, PAS) a děti nedonošené.

Proč přijít na Den Meliny Mercouri: Naše moudrá zastávka nabídne dětem simulaci prostředí učebny PlayWisely včetně výukových obrázkových karet, pomůcek na fyzické aktivity a nejrůznějších podnětů pro zdokonalení jemné motoriky. K dispozici bude lektorka PlayWisely, která děti provede naším moudrým světem. Nejen děti, ale i rodiče budou moci procvičit své „mozkové závity“ při hledání schovaných obrázků, u kterých rádi zodpovíme i ty nejzvídavější dotazy ohledně moudrého hraní. Těšit se můžete i na soutěž o hodnotné ceny.

Projekt NAMA společnosti Člověk v tísni

„Projekt se zabývá prodejem výrobků z chráněné dílny v Namibii. Dílna zaměstnává především chudé matky a pěstounky. Vyšívání, výroba ozdob z korálků a pštrosích skořápek, výroba panenek z textilu – to vše patří k tradicím kmene Namů a Křováků, žijících v polopoušti. Dílna vytváří prostor pro rozvoj těchto tradičních řemesel a dovedností, které postupně upadají v zapomnění, a zároveň umožňuje chudým lidem ze slumu Tseiblaagte vydělat si peníze na živobytí pro sebe a své rodiny. Čistý zisk z prodeje těchto výrobků v České republice se vrací zpět do Keetmashoopu k lidem, kteří je vyrobili.

Přijďte si koupit dárek, který udělá radost dvakrát!“

 

22 - SPOLEČNÝ OBRAZ

Eva Štýbrová zve plzeňské malíře-figuralisty k malbě společného obrazu. Tentokrát se malba zaměří na prostranství a návštěvníky dne Meliny Mercouri v Plzni.
Obraz je pokračováním série společných kreseb a maleb z prostředí Plzně, na kterém se dosud podílelo více než dvacet zdejších výtvarníků.

malby se zúčastní:

 • Eva Štýbrová *1984
  - autorka konceptu společných maleb, malířka, absolventka AVU, pedagog výtvarných předmětů na SOŠ OUUD Nerudovka
 • Lucie Ferlíková *1979
  - malířka, absolventka FaVU VUT a AVU, pedagog výtvarných předmětů na SSUPŠ Zámeček
 • Květa Monhartová *1938
  - malířka, básnířka, členka UVU plzeňské oblasti
 • Pavel Příkaský *1985
  – malíř, absolvent AVU
 • Dana Raunerová *1952
  - malířka, kreslířka, ilustrátorka, scénografka, absolventka PF Plzeň, pedagog výtvarných předmětů na SSUPŠ Zámeček
 • Pavel Trnka *1981
  - kreslíř, ilustrátor a tvůrce komiksů, absolvent UUD ZČU, kde nyní působí jako pedagog figurální kresby a ilustrace, zakladatel časopicu Caves

23 - TechDraw Office / Malování na textil a kreativní tvoření

www.techdraw.cz

Obchodní firma TechDraw působí na trhu již 23. rok a zajištuje kompletní servis dodávek pro firmy od papíru, psacích potřeb, nábytku, tabulí všech rozměrů, čistících prostředků, ochranných oděvů i občerstvení, nápojů – kávy ,čaje, papírové hygieny, úklidových pomůcek a ostatního sortimentu do kanceláře.
Zároveň pro školy, školky a širokou veřejnost máme prodej ve dvoupodlažní budově ve Farského ulici č.6. Kromě vyjmenovaných položek v oblasti kancelářských zde jsou prostředky pro architekty, projektanty, umělce, spousty položek pro volnočasové aktivity a luxusních psacích potřeb.

24 - Země lenochů / Půjčovna mobilních sluchátek, která nabídnou 90.minutových her nebo ochutnávku pořadů Českého rozhlasu Plzeň.

www.rozhlas.cz
www.rozhlas.cz/plzen/portal

Český rozhlas slaví letos 90. výročí a proto si u jeho stánku budete moci poslechnout výběr minutových her, kterých bude symbilických 90.Minutové hry jsou unikátním projektem pro uspěchanou dobu, a nabízí zhuštění příběhu do pouhé jedné minuty.Pokud tedy vydržíte hodinu poslechu, poznáte 60 originálních příběhů zpracovaných různými tvůrci.

Pro zpestŕení poslechu bude možné ve sluchátkách pŕeladit na kanál 2, kde poběží kompilace pořadů českého rozhlasu Plzeň.

 

25 – Pavel Černý / Výstava cyklu 15 dřevěných soch MOŘE, řezbářská tvorba motorovou pilou na místě.

www.cernyfoto.cz

Pracuji na souboru soch s názvem Moře a myslím si, že by bylo vhodné hotové sochy instalovat u řeky...
Stále tvořím, takže bude možné zároveň opracovávat další kus dřeva. K akci jsem také připojil tvoření pro zájemce...., je možné, aby pracovali se dřevem. Tento způsob mám již osvědčený. Na náměstí, ve Chvojkových lomech, na Božkovském ostrově atd. Nyní probíhá výstava již hotových soch v Bazénu Slovany.

 

26 – Půjčovna lodiček / Vypůjčte si lodičku a dotkněte se řeky Radbuzy.

Zrušeno kvůli špatnému stavu náplavky

 

27 - Kulturní a okraślovací spolek KOS / Kratochvílný automat

Nemáte čas v dnešní uspěchané době ani zajít za kulturou? Tak přesně pro vás tu je Kratochvílný automat!

Vyberete si z jeho nabídky vaší oblíbenou divadelní hru, film či televizní seriál a herečky s akrobatickými a komediantskými dovednostmi Gábina Berková, Olinka Brožová a Katka Tschornová vám ho ve zkratce během několika minut přehrají.

A využijí opravdu všechno – živé herce, loutky, hračky a všelijaké rekvizity. V případě, že se vám uvedený kus bude líbit a nebo vám něco unikne, nezoufejte, automat vám jej zahraje kolikrát budete chtít.

28 - Rotary club Plzeň / Prezentace organizace a prodej drobných upomínkových předmětů – výtěžek bude poskytnut Domovu pro osoby se zdravotním postižením „Nováček”.

www.rotary.org

ROTARY je celosvětovou organizací, která poskytuje humanitární služby a pomoc svým spoluobčanům, prosazuje vysoké etické zásady a mír na celém světě.

 

29 - Fashion koutek

Ani letošní ročník dne Meliny Mercouri se neobejde bez marketu plzeňských tvůrců šperků a doplňků, i když v menší sestavě. Stánky mladých designérů najdete mezi Cube dance stage a Dětskou zónou na Aglickém nábřeží.

Nenechte si ujít:

Těšíme se na Vás!!!